CZ SK HU

Anne Terpstra a Caroline Bohé v TOP 5 a TOP 10. Ghost opět obhájil vedoucí pozici v hodnocení týmů

GFRT ubránil díky skvělým výkonům vedení v celkovém hodnocení týmů. Zatímco se Caroline Bohé a Nadine Rieder mírně trápily v XCC, Nicole Koller a Anne Terpstra měly skvělý den. Dánská šampionka byla nadmíru spokojená se svým nedělním výkonem, kdy závod ukončila v TOP 10. Anne Terpstra znovu potvrdila svou skvělou formu – na šesté místo v XCC navázala místem pátým v XCO.

 

 

Lanzerheide, 10. července 2022: Již řadu let je Lanzerheide stálicí mezi každoročními závody a ani letos nezklamalo. Přírodní XCO trasa zaručuje kvalitní zábavu a vzrušující závody. Nadmořská výška 1500 zase garantuje nepředvídatelné výsledky soutěže. XCC trasa je značně náročná, ponechává si však velký prostor pro taktické plánování a je považována za první výzvu závodního víkendu.

 

 

Prvních 24 míst v Cross Country Short Track jako obvykle určuje sestavu prvních tří řad na nedělní XCO trasu. Ačkoliv Nadine Rieder tato místa těsně minula, ostatní tři závodnice GFRT si v nich své pozice zajistily. Bohé s velkou nadmořskou výškou bojovala a cítila se všelijak, jen ne pohodlně, nicméně dokázala splnit cíl a skončila na 24. místě. Trasa se již loni velmi líbila Nicle Koller, která i letos předvedla silný výkon a závod ukončila 16. místem, díky kterému se dostala do druhé startovní řady. Anne Terpstra jela od začátku ve vedoucí skupině, ale bohužel dvakrát chybovala v kritickém místě a kvůli tomu o jedno místo minula pódium. V každém případě si však výborným výsledkem zajistila start z první řady.

 

 

Přímo z Mistrovství Evropy mládeže přicestovala do Lenzerheide Finja Lipp. Vzhledem k nadmořské výšce se rozhodla vynechat prodloužený trénink na trati: „Byla jsem trochu nesvá ze svého příjezdu, ale nakonec jsem se svým výsledkem spokojená. Patnácté místo nemusí znít skvěle, pro mě však znamená, že dokážu podávat konzistentní výkony, a to je můj letošní cíl. Teď už se nemůžu dočkat společné cesty do Andorry a na týden s ostatními holkami z týmu.

 

 

Svůj rytmus bohužel nenašla Nadine Rieder a v nedělním závodě skončila až na 32. místě.

 

Za ne ideální, ale přesto dobrý označila svůj výsledek Nicole Koller: „Bohužel jsem trochu pokazila start, a pak už jste prostě pozadu. Člověk by se to neměl pokoušet okamžitě napravit, ale já se do toho pustila.“ Smála se dánská šampionka po závodě. Po prvních rychlých kolech našla své tempo a umístila se na 23. místě. Během opravdu těžkého boje o dobrou pozici měla velkou radost z velké podpory švýcarských fanoušků.

 

 

Po XCC začala Caroline Bohé nedělní XCO závod opatrně. Našla si však cestu a během závodu se zlepšovala kolo za kolem: „V žádném případě jsem nechtěla nic přehánět a zezačátku jsem se držela spíše zpátky. Všechno však šlo lépe a lépe, a tak jsem se dokázala z 20. místa probojovat až na místo 10. Nevím, proč mi to v pátek moc nešlo, každopádně dnes jsem si to vynahradila a s výsledkem jsem moc spokojená. Jsem už mnohem uvolněnější a těším se na příští závody.

 

 

Další víkend plný silných výkonů světové úrovně předvedla Anne Terpstra, která získala šesté a páté místo: “Na trati v Lenzerheide se cítím opravdu pohodlně, na rozdíl od Leogangu. Nikdy bych nečekala, že v obou případech budu finišovat pátá. Dnes to bylo až do konce o čtvrtém místě, naneštěstí je velmi těžké zvítězit ve sprintu proti Pauline. Dnes na mě byly vedoucí jezdci prostě příliš rychlí. Celkově vzato se však jednalo o opravdu silný víkend. Strávili jsme spolu senzační čas a společně si užili dost legrace i mimo trať. No a teď spolu budeme cestovat do Andorry. Na tamější loňskou akci mám velmi dobré vzpomínky. Jsem nadšená už jen z představy, jaké to bude vrátit se tam. Všem děkuji za perfektně strávený čas a těším se na příští týden.

 

 

Díky opětovným skvělým výsledkům obhájil GFRT svou vedoucí pozici a stejně jako tento víkend, i na příštím závodě (letos již šestém) bude startovat se žlutými čísly.

 

klikni pro velký obrázek