CZ SK HU

Anne Terpstra a Caroline Bohé získaly druhé a šesté místo na prvním závodu letošní sezony

Petropolis, Brazílie, 10 dubna 2022: Ghost Factory Racing Team otevřel letošní sezonu Světového poháru stejně úspěšně, jako ukončil tu předešlou. Nová závodní trať poblíž brazilského města Petropolis nabídla skvělé závodní podmínky a zajistila vedení GFRT v letošním hodnocení týmů. Nicole Koller a Nadine Rieder získaly 24. a 14 místo. Vůbec poprvé soutěžila v elitní kategorii dánská šampionka Carline Bohé, která jen o fous minula stupně vítězů a umístila se šestá. Viditelně spokojená finišovala Anne Terpstra, která cílovou pásku projela těsně za Rebbecou McConnel. Po náročném závodě, ve kterém se místy ujímala vedení, skončila na statečně vybojovaném druhém místě. GFRT se tak ocitl na první příčce v letošním hodnocení týmů Světového poháru.

 

 

Ačkoliv se světový pohár konal v Brazílii naposledy před 17 lety, místní diváci nezklamali a v hojném počtu se nahrnuli do zelené džungle kousek za městem, kde se klání pořádalo.

 

 

Cross Country Short Track zpočátku neprobíhal dle plánu, nicméně všechny členky týmu dokázaly získat startovní pozici v prvních třech řadách. Nadine Rieder se nepodařil start a hned na začátku se ocitla mezi opozdilci. Nakonec se jí však podařilo vybojovat 23. místo. Nicole Coller zase odstartovala skvěle, sužovaly jí ale žaludeční křeče. Přesto dokázala závod dokončit a obsadit 24. místo, tedy poslední místo, ze kterého lze startovat v prvních řadách. Anne Terpstra musela po chvíli kvůli technickým problémům vyměnit kolo „V XCC závodech se počítá každá vteřina, a těch několik málo sekund, které jsem během výměny ztratila je prakticky nemožné nahradit“. Anne však v žádném případě závod nevzdala a 16. místem si zajistila start z druhé řady. Carolinou Bohe před jejím prvním startem v elitní kategorii Světového poháru viditelně cloumala nervozita. Jakmile však uslyšela výstřel startovací pistole sebrala se a vyrazila do boje. Nakonec se ze všech našich cyklistek umístila nejlépe – finišovala třináctá „Snad nikdy v životě jsem nebyla nervóznější. Jakmile jsem však uslyšela výstřel, veškeré nepříjemné pocity ze mě opadly. Závod začal a já během něj měla skvělé pocity. Jasně, stále dělám nějaké taktické chyby, ale zato jsem v dobré formě a už se hodně těším na můj první elitní XC Světový pohár v neděli!

 

 

Oproti potížím během XCC odstartovala Nicole Koller skvěle během XCO a bylo schopná udržet se mezi prvními TOP 20 „V pozdější fázi závodu jsem trochu bojovala. Pravděpodobně byl pro mě okruh na jednokolový závod příliš dlouhý. Na konci jsem už nemohla dosáhnout na své limity, alespoň se však neopakovaly problémy z XCC. Možná to nebyl můj nejlepší den, ale jsem alespoň šťastnější za ostatní“.

 

 

Zpočátku jsem zaznamenala nějaké problémy a ztratila jsem pár pozic, ale zbytek závodu už proběhl velmi dobře. Byla jsem schopná skvěle držet tempo závodu, cítila se technicky dobře a dokázala jsem se posunout o několik míst vpřed. Na své standardy jsem se před závodem cítila překvapivě klidně. Přestože jsem se potřebovala mírně aklimatizovat, vše bylo během závodního dne perfektní. Zažili jsme skvělý týden a jeho závěr byl dokonalý“ vyjádřila se o svém druhém nejlepším výsledku na Světovém poháru Nadine Rieder.

 

 

Dánská šampionka ukázala silnou formu již na okruhu XCC, ale v závěru svého prvního elitního XCO Světového poháru byla překvapená a trochu beze slov ze získaného šestého místa. „Před závodem jsem byla nervóznější než kdykoliv předtím, protože jsem nevěděla, co očekávat. V polovině závodu jsem se najednou ocitla na páté pozici, cítila jsem se velmi dobře a znovu jsem trochu znervózněla. Do posledního kola jsem tušila, že možná budu finišovat mezi prvními, ale rovnou se těšit na stupínek vítězů na prvním Světovém poháru je asi příliš ambiciózní.“ Smála se Caroline Bohé po závodu.

 

 

Anne Terpstra zase zářila před závodem optimismem a sebevědomím „Cítila jsem se skvěle, ale pořád jsem na začátku svého tréninkového plánu a svůj vrchol jsem plánovala později během roku. Proto jsem byla překvapená, že mohu soutěžit v horách s těmi nejsilnějšími. V pátém kole jsem to zkusila a byla jsem schopna prorazit dopředu. Naneštěstí jsem provedla dvě technické chyby a Bec se vrátila do vedení. Pak už jsem s ničím nemohla počítat. S výsledkem jsem ale i tak mega spokojená. O něčem takovém se mi ani nesnilo! Chtěla bych z hloubi srdce poděkovat všem lidem za podporu. Kvůli silniční zácpě jsme se dnes málem ani nedostali na závodiště a museli jsme více než trochu improvizovat, abychom vše zvládli. Dostat se po takovém zážitku na stupínek vítězů s celým týmem bylo senzační! Dokonalý start sezony!

 

 

klikni pro velký obrázek