CZ SK HU

Anne Terpstra v Andoře znovu vítězí. Caroline Bohé slaví úspěch na pódiu. Ghost znovu uhájil vedoucí pozici v celoročním bodování týmů

GFRT pokračuje ve vedení celoročního bodování týmů! Výjimečné výkony zajistily druhé místo v XCC, za kterým následovalo vítězství Anne Terpstry v XCO. Caroline Bohé podpořila senzační výsledky pátým místem a podruhé tak slavila na pódiu. Své cíle byla schopná splnit také Nicole Koller, která se těšila z 27. místa. Nadine Rieder dojela třicátá šestá. Finja Lipp 15. místem opět potvrdila, že na závodech dokáže podávat konzistentní výkony.

 

 

La Massana, 17. července 2022: Světový pohár MTB se v andorském bikeparku naposledy konal roku 2019. GFRT, a zvláště Anne Terpstra, na něj chová jedinečné vzpomínky – přesně ve stejný den před třemi lety tady Nizozemka slavila vítězství ve Světovém poháru. Trasa vypadala obdobně jako tenkrát a 2 000 m n. m. z ní stále dělá nevýše položený závod sezony.

 

 

Prvních 24 míst v XC Short Track jako obvykle určilo sestavu prvních tří startovních řad nedělního XCO. Po dvou haváriích neměla Nadine Rieder jakoukoliv šanci na získání některé z cenných pozic, Nicole Koller je minula jen těsně. Nadmořská výška a velká horka Švýcarce prostě nesedly. Caroline Bohé startovala po zkušenostech z minulého týdne velmi opatrně a kontrolovaně. Nicméně konstantně se probojovávala vpřed a díky posílené sebedůvěře si dokázala 11. místem zajistit na nedělní závod pozici ve druhé startovní řadě. Od začátku jela s vedoucí skupinou Anne Terpstra – trasa jí vyhovovala stejně jako v roce 2019: „Chtěla jsem dobrou pozici a zároveň to moc nepřehánět. Pak se ale objevily mezery, zachovala jsem klid a v posledních dvou kolech postoupila o čtyři nebo pět míst dopředu. Nečekala jsem, že skončím druhá. Zdá se, že tahle trasa mi opravdu vyhovuje. Už se moc těším na neděli. Bezpochyby je to zvláštní pocit – být tady zpět a cítit všudypřítomné vzpomínky na rok 2019.

 

 

Finja Lipp se minulý týden potýkala s žaludečními křečemi, které ji bohužel ochromily i tento týden. „Abych řekla pravdu, nejsem příliš spokojená se svým výkonem. Závod pro mě nejspíš měl daleko větší potenciál. Hlavně proto, že jsem začala chytře a spíše opatrně, zbývalo mi ke konci ještě dostatek sil. Naneštěstí pokaždé, když jsem přidala, stávaly se bolesti břicha naprosto nesnesitelnými.“ I přesto podala na svém prvním ročníku U23 další silný výkon. Světový pohár v zámoří Finja vynechá a znovu se k týmu přidá během finále Světového poháru.

 

 

Individuální cíle nesouvisející s výsledky závodu si minulý týden v Lenzerheide stanovila Nicole Koller. Navzdory jí nevyhovujícím podmínkám v Andoře tak měla jasnou vizi, co chce. „27. místo určitě není pozice, na které bych chtěla být. Nicméně jsem oslavila své drobné osobní úspěchy, takže i tento výsledek je vlastně fajn. Hlavně bylo cool vidět dvě závodnice našeho týmu na pódiu. A znovu jsme vyhráli celkové hodnocení týmů. Víkend byl perfektní.

 

 

Stejně jako většina přítomných u cílové pásky zůstala beze slov i Caroline Bohé, která naprosto nečekaně získala páté místo. „Už v půlce závodu mi Tom řekl, že bych na konci mohla bojovat o pódium, ale to jsem jela jen v TOP10. Ukázalo se, že měl pravdu a já byla schopná předjíždět stále více závodnic. Díky dnešku jsem na chvíli oněměla – jistě jsem nečekala, že budu sdílet pódium S Anne i s celým týmem. Neuvěřitelné, jsem prostě šťastná. Díky všem!Caroline dokázala poslední kolo závodu ujet nejrychleji a posunout se z osmého místa na místo páté.

 

  

 

S tlakem zvenčí se jako vítězka posledního ročníku musela celý týden vyrovnávat Anne Terpstra. „Výhra na této trati pro mě hodně znamená – je to teprve mé druhé vítězství na Světovém poháru a obě se odehrály tady, v Andoře. Ještě důležitější je však pro mě sdílet tento úspěch s týmem, který mě obklopuje. Poslední roky nebyly jen o dobrých zážitcích. Někdy jsem trpěla já i ostatní. Mít vše pod kontrolou a slavit tento úspěch za nových okolností pro mě znamená opravdu hodně. Děkuji všem, kteří dnešní úspěch umožnili. Bez vás by to nešlo. Děkuji!Anne zaujala vůdčí pozici hned ze startu závodu a nikdy se jí nevzdala. Velmi rychle vybudovala 40sekundový náskok, který se jí v cíli podařilo prodloužit na celou minutu. Pro nizozemskou závodnici stejně jako pro GFRT se jedná teprve o druhé vítězství na Světovém poháru. Díky němu se Anne posunula na druhou pozici v jeho celoročním bodování.

 

  

 

Díky těmto silným výsledkům GFRT ubránil svou vedoucí pozici v celkovém hodnocení týmů. Zároveň mu bude umožněno startovat již sedmý závod sezony se žlutými čísly. „Dnešek je bezesporu významný den pro nás všechny. Nejen výhra Světového poháru. Vše, na čem jsme pracovali a čeho jsme byli schopni společně dosáhnout se projevilo dnes v nepřeberném množství drobných úspěchů. Rozhodli jsme se dělat věci jinak, než je pro většinu lidí běžné, a dnes se znovu potvrdilo, že náš přístup je správný, potvrzený našimi výsledky. Rád bych také poděkoval všem našim partnerům, kteří nás podporují. Doufám, že jste stejně šťastni, jako my.“ Vyjádřil se po závodu manažer týmu, Tom Wickles.

 

klikni pro velký obrázek