CZ SK HU

Ghost Factory Racing Team obhájil první místo v bodování týmů

Druhý závod Světového poháru byl pro GFRT neobvyklý. Kvůli nemoci se jej nemohl zúčastnit Uwe, týmový mechanik, který za posledních 10 let nevynechal žádný závod. Vše se tak zdálo jiné a neznámé. V první řadě bychom tedy chtěli Uwemu popřát brzké uzdravení – Snad se na dalším závodě v Novém Městě na Moravě už uvidíme! Zbytek týmu tvrdě pracoval a vedl si velmi dobře. Kola naštěstí vše přežila bez zásadních problému či defektů – nicméně je jasné, že GFRT by chtěl mít svého mechanika co nejdříve zpět na palubě.

 

 

Abstadt je součástí ročního harmonogramu soutěží od roku 2013, a to nepřetržitě krom výjimky v roce 2020. Se svým náročným stoupáním se bezesporu řadí mezi fyzicky nejnáročnější závodní dráhy Světového poháru. GFRT jako obvykle předvedl perfektní týmovou práci a jeho jezdkyně skvělé výkony. Závodit znovu před živým publikem je vždy skvělé a atmosféra v Albstadtu byla vynikající! XC Short Track probíhal pro GFRT bez problémů a každá z jeho cyklistek se dokázala kvalifikovat do jedné z prvních čtyř řad. A jak všichni víme – dobrá startovní pozice předpovídá i dobrý XCO závod.

 

 

Finja Lipp v sobotu startovala vůbec poprvé na Světovém poháru v kategorii pod 23 let. Shodnou okolností se jednalo také o její první velký závod s novým týmem: „Přestože jsem poprvé závodila na U23 Světovém poháru, nebyla jsem tak nervózní, jako při prvních soutěžích tohoto roku. Pravděpodobně tomu tak bylo díky tomu, že jsem už dobře znala svou formu a měla jsem z ní dobrý pocit. V GFRT jsem se od začátku cítila skvěle – od všech se mi navíc dostalo vřelého přivítání. Asi mi to dodalo odvahu a zvýšilo sebedůvěru hned ze startu.

 


Začínající sportovkyně musela závod začít ze zadních pozic s náprsenkou číslo 53, nicméně dokázala skvěle odstartovat a hned po prvním kole se ocitla v TOP20 „Už to by byl pro nováčka senzační výsledek. Navíc v nové kategorii a v prvním Světovém poháru. Finja si však pro nás přichystala nejedno překvapení“ komentoval dění manažer týmu Tom Wickles. Finja Lipp se vytrvale propracovávala dopředu a konzistentními časy bojovala každým dalším kolem o místo v TOP10. Svou premiéru na světovém poháru nakonec zakončila senzačním devátým místem. „Dnes je čas to pořádně oslavit a příští týden nebýt příliš nervózní.“ Dodal Tom.

 

       

 

       

 

V nedělním závodě nebylo cyklistkám z GFRT souzeno. Přesto zejména Anne Terpstra a Caroline Bohe podaly dobrý výkon a získaly skvělé 8. a 12. místo. Díky tomu dokázaly udržet první příčku v celkovém hodnocení týmů na Světovém poháru. Nadine Rieder sice předvedla mírný start, v závěru závodu se však dokázala propracovat až na 23. pozici. Spolu s pátečními body od Nicole Koller tak GFRT tým dokázal získat prestižní trofej Team of the Day – nejlepší ženský tým Světového poháru. A to již podruhé v řadě! Uvidíme, jak se jim bude dařit v Novém městě na Moravě a přejeme GFRT hodně štěstí!

 

klikni pro velký obrázek