CZ SK HU

Ghost Factory Racing Team, příběh Caroline Bohé

Caroline Bohé na začátku roku posílila tým GHOST Factory Racing. Mladá Dánka pochází z pravé cyklistické rodiny, a když jela svůj první závod na horském kole, okamžitě si tento sport zamilovala: „Při silniční cyklistice jsem byla vždycky ta malá, stydlivá holka, až horská kola ve mně probudila sebejistotu." Caroline a její rodinu jsme vyzpovídali v dánském Hillerødu, abychom se o ní dozvěděli více.

 

Cyklistika je v naší rodině vším

 

Už jako dítě chtěla být Caroline cyklistkou. Její matka Iben získala ve věku 38 let stříbrnou medaili a o čtyři roky později bronzovou v elitní kategorii silničních kol. Na silničce závodil i otec a její o tři roky starší bratr Frederik. 

Jakmile byla Caroline dost velká na své první silniční kolo, začala se věnovat silniční cyklistice v místním klubu. Do svých 14 let se věnovala pouze silniční a dráhové cyklistice, ale pak dostala příležitost jet na ME mládeže v MTB do Štýrského Hradce. Tento závod probudil sebedůvěru v plaché dánské dívce.

 

Rodina Caroline Bohe

Caroline, Iben, Frederik a Peter Bohé

 

Bojové začátky

 

Peter Bohé: „Ze začátku to měla těžké. Musela být bojovnicí, musela do toho dát trochu víc než všichni ostatní. Nebylo to pro slávu nebo něco jiného, ale pro ni samotnou. Pro pocit, že udělala všechno, co mohla."

Tento přístup ji přivedl až na vrchol. „I když jsem byla stydlivá, vždycky jsem se chtěla zlepšit. Proč chci být nejlepší? Nevím, ráda vyhrávám. Pokud chcete být nejlepší, musíte se neustále zdokonalovat. Mám ráda tvrdou práci," hodnotí začátky Caroline.

 

CarolineCaroline

 

Jak postupovala její mladá kariéra, zlepšovaly se i její výsledky. Její snahu podtrhují tři umístění v první pětce ve Světovém poháru U23 a umístění v první desítce na Mistrovství světa a mistrovství Evropy.

Frederik Bohé: „Měli jsme tak trochu stejné sny. Jsem moc rád, že si pořád jde za svým cílem. Je skvělé vidět, jak se vyvíjí jako jezdec i jako člověk.”

 

Caroline a Frederik

 

Caroline a vytrvalost

 

Caroline Bohé má za sebou zlomeninu klíční kosti i sezónu poznamenanou pandemií COVID-19, přesto se nenechává odradit. „Podívejte se, kde jsem dnes. Udělala jsem správná rozhodnutí. Prostě musím pokračovat v tom, co dělám. Musím tomu věřit. Samozřejmě mám sny, i když je možná neříkám nahlas." Co se týče těchto snů, Frederikova slova mluví za vše: „Nespokojí se jen s tím, že je dobrá. Chce být nejlepší."

"Mým cílem je umístit se na stupních vítězů na MS U23. Ale vždycky je těžké dát si jako cíl konkrétní výsledek, protože nikdy nevíte, jak si povedou ostatní holky. Takže se prostě snažím soustředit na to, abych byla nejlepší verzí sama sebe, a vždy se snažím zlepšit své slabiny."

 

CarolineCaroline

Zdroj foto: https://www.ghost-bikes.com/

 

Historie její rodiny vypráví pozoruhodný příběh. Na sklenici, vedle její postele, nenápadně leží starý olympijský odznáček. Její pradědeček Henri Thorsen si ho v roce 1924 dovezl z olympijských her v Paříži. Carolinina babička ho pak darovala své ambiciózní vnučce, aby ji připomínal, že si má jít za svými sny.

Paříž, 2024. Rodinný odkaz.

 

Dosavadní úspěchy Caroline:

5. místo na mistrovství světa MTB XCO U23, 2018

4. místo MTB World Cup v Snowshoe, USA U23, 2019

3. místo Mistrovství Evropy juniorek, 2016/2017

Pětinásobná mistryně Holandska - 3 x XCO (juniorka) - 2 x CX (elita)

3. místo Mistrovství Evropy týmových štafet, 2017, 2018, 2019

 

Caroline můžeš sledovat na sociálních sítích:

Facebook: Caroline Bohé

Instagram: carolinebohe

 

 

 


 

Ghost Factory Racing Team

Ghost Factory je nejrozmanitější tým horských kol ve Světovém poháru s průměrným věkem jezdkyň 23 let. Tým vznikl v roce 2011 a v současné době se skládá z pěti cyklistických talentů z pěti různých zemí. Úspěch jezdkyň potvrzuje přesvědčení celého Ghost Teamu o tom, že na horských kolech lze dosáhnout hodně díky důvěře a spolupráci. Důležité jsou i zásady fair play a respekt mezi členy týmu, ale i vůči konkurenci.

 

klikni pro velký obrázek