CZ SK HU

Ghost představuje nové modely pro rok 2019

Rok se s rokem sešel a nové modely kol Ghost už netrpělivě čekají na své majitele. Inovace se dotkly všech produktových řad od prémiových modelů AMR (All Mountain Ride), přes hybridní kola, elektrokola až po čím dál oblíbenější univerzální gravel biky. Rámy s novou geometrií nyní slibují až o 30 % větší tuhost, oproti starším modelům.

 

Ghost slaví 25. narozeniny

Německá firma Ghost letos slaví čtvrt století svého fungování. Od roku 1993, kdy vznikla, se svou výrobní plochou zvětšila více než 940× (z pouhých 18 m2 na neuvěřitelných 17 000 m2). A že se jí na cyklo trhu daří dokazují i roční objemy vyrobených kol. Během prvního roku firma Ghost vyrobila 73 kol, letos jich z výrobní linky vyjede na stopadesát tisíc.

 

Rok 2019 – rok pružinových tlumičů

Pružinovým tlumičům se nic nevyrovná a Ghost to ví. Proto si dává zvlášť záležet na fullech (v elektro i neelektro verzi). Citlivé pružinové tlumiče lépe tlumí jemnější nerovnosti a jsou ideální pro progresivnější zadní stavby. Snáze se seřizují a mají delší životnost než tlumiče vzduchové. Pojďme se na některé novinkové fully podívat.

 

Ghost FR AMR 8.7

Nový, vymazlený model Ghost FR AMR 8.7 se se zdvihy (165 mm vzadu a 170 mm vpředu) tváří jako drsný hromotluk, ale když ho poznáš blíž, projeví i svou citlivou stránku. Moderní geometrie s výrazně tužším rámem je jako dělaná pro enduro, freeride i náročné traily. Vidlice Cane Creek Helm má sedm druhů nastavení v rozmezí 100 – 170 mm a poskytuje dokonalou kontrolu nad mírou odpružení. Citlivý pružinový tlumič Cane Creek DB Coil CS je oblíbený především u závodníků. Dalším vylepšením je zesílená zadní stavba masivnější horní vahadlo vyrobené z jednoho kusu.

 

 

Lákadlem sezóny 2019 HybRide SL AMR X

Výstavním kouskem mezi modely elektrokol Ghost pro rok 2019 je eMTB HybRide SL AMR X S7.7+. Tento agresivní drak s elegantním karbonovým tělem a robustní pružinou je perfektně připraven na náročné terénní sjezdy a další trailové radovánky. Navíc perfektně sedí a je jistý i při výjezdech, se kterými ti pomůže motor Shimano E8000 s kapacitou baterie 504 Wh.

 

Robustní ocelová pružina Rock Shox Super Deluxe Coil poskytuje dokonale pohodlné odpružení. Vpředu se o něj stará vidlice Rock Shox Yari RC se zdvihem 160 mm. Yari RC kombinuje vzduchové pružení Solo Air s olejovou tlumicí patronou Motion Control, která umožňuje plynulou regulaci. Navíc disponuje funkcí Dual position, která umožnuje snížit zdvih o 3 cm, což využiješ například před strmým stoupáním.

 

Co dělá hybridní SL AMR X špicou mezi e-biky je motokrosová koncepce rozdílně velkých kol, kdy se vpředu točí 29“×2,5“ a vzadu balón o rozměrech 27,5+“×2,8“. Velká kontaktní plocha zadního pláště v kombinaci s vysokou přilnavostí umožňuje maximální přenos síly. Přední plášť zase zajišťuje precizní ovladatelnost a snazší překonávání překážek. Radikální změny se dočkaly i kliky, které byly zkráceny na pouhých 155 mm. Díky tomu nebudeš cestou do kopce narážet klikami a pedály do kamenů.

 

 

Gravel biky budou hitem roku 2019

Úplnou novinkou mezi cestovními gravel biky je karbonový Ghost Endeless Road Rage s dynamem v předním náboji a dobíjecím USB portem ve víčku představce. Ve standardu sedí na širokých pneumatikách RoadPlus, které poskytují pohodlí i na dlouhých nezpevněných cestách. Ve spojení se speciálně vyváženou geometrií a vychytanými upínacími systémy sedlových vaků jsou gravel biky Ghost jako dělané na nekonečné výpravy do divočiny.

 

S novou sezónou musí zákonitě přijít i nová kolekce cyklo oblečení a doplňků Ghost. Za zmínku stojí pánské dresy Performance Pro Evo s dlouhým rukávem, kvalitní fleecovou podšívkou a třemi kapsami na zadní straně. Můžeš si vybrat ze tří barevných kombinací (červeno-černá, modro-černá, šedo-černá) nebo zvolit letní variantu s krátkým rukávem.

klikni pro velký obrázek