CZ SK HU

GHOST SuperFit - od jezdce po kolo

Už jsi postřehl zcela nový rám GHOST Lector a novou modelovou řadu GHOST Nirvana Tour? Obě horké novinky vzbuzují hodně pozornosti netradičními inovacemi a výjimečným konceptem SuperFit.

GHOST přichází s novým konceptem vývoje rámu doplněným o pečlivě vybrané komponenty, které se skvěle přizpůsobí jezdci a ušetří spoustu práce při počátečním nastavování i servisu kola.

Slovy výrobce: “Představujeme nový směr designu kol a říkáme sbohem tradičním metodám vývoje. S okamžitou platností začínáme využívat speciálně navržený algoritmus pro výpočet geometrií založených na biometrických datech stovky tisíc jezdců…Tento algoritmus se nazývá SuperFit.”

 

Co to znamená?

  • méně času stráveného výměnou představců, klik a sedel – tyhle kola prostě budou sedět většině zákazníků ihned po vybalení z krabice
  • důmyslné vedení kabeláže pod ochrannými prvky rámů pro snazší servis

 

Jak správně vybrat velikost?

Každý jezdec mezi 156–196 cm si dokáže najít perfektně padnoucí kolo. Pokud je jezdec na rozhraní dvou velikostí, rozhoduje výška jezdce v rozkroku.

Kterých kol se nový koncept SuperFit týká?

 

GHOST LECTOR a jeho nový rám - čím se liší od toho původního?

Nový rám LECTOR SuperFit odráží požadované vlastnosti pro moderní XC speciál, který zvládne i náročný světový šampionát. Úhel hlavové trubky (68°) je tak o 1,5° stupně menší než u svého předchůdce a celková délka mezi středy kol se natáhla o 62 mm u velikosti M. To vše zaručuje snadnější průjezd nejnáročnějšími úseky, skvělou stabilitu a ovladatelnost. Na druhou stranu vzpřímenější posed jezdci i při maximálním výkonu umožní lepší dýchání a delší výdrž v sedle.

 

Nejzajímavějším prvkem je bezpochyby zadní stavba, která je po vzoru listového péra designovaná tak, aby co nejlépe pohlcovala vibrace.

Dalším originálním a praktickým řešením je vedení kabeláže, která je dokonale skrytá pod ochrannými kryty dolní rámové trubky a zadní stavby. Zároveň je snadno přístupná a odpadá tak časově náročné vedení kabeláže skrz rám.

Skvěle osazené modelové řady doplňuje u vyšších modelů plně integrovaná teleskopická sedlovka Eightpins, která zaujme jak minimalistickým designem, tak jistotou chodu a možností nastavení délky zdvihu podle výšky jezdce. Dále se nový LECTOR dokáže přizpůsobit jezdci nastavitelnou šířkou sedla a úchop vylepší excentrické gripy, které umožňují změnu úhlu o +-1°. Celý nový systém optimalizování kontaktních bodů jezdce s kolem se skrývá po označením SUPERFIT a objevuje se napříč novou kolekcí.

 

Horká novinka NIRVANA TOUR

Ač se jedná o hliníkový model, s novým Lectorem sdílí NIRVANA TOUR hned několik prvků:

  • chytré vedení kabeláže skryté pod ochrannými prvky rámu
  • nastavitelné kontaktní body
  • velmi moderní sportovní geometrie

Velikosti XS-S jsou osazeny 27,5“ koly a vidlicí s 80mm zdvihem. Velikosti M – XL jsou na 29“ kolech se zdvihem 120 mm.

klikni pro velký obrázek