CZ SK HU

GHOST Team - ohlédnutí za sezónou 2019 a plány do té nové: Lukáš Kunt

Mladý bajker, který se po několika sezónách v silničním pelotonu vrátil k horským kolům. Ty dokáže kombinovat i s cyklokrosem a je výrazným členem Elite GHOST Teamu. Jak hodnotí uplynulou cyklistickou sezónu a co plánuje na tu letošní? Nejen na to nám Lukáš Kunt odpověděl v následujícím rozhovoru...

 

Jak hodnotíš svou sezónu 2019? Které úspěchy jsou pro tebe nejcennější?
Sezónu 2019 hodnotím jako úspěšnou. Absolvoval jsem především závody Kola pro život a Nova cupu. Mezi největší úspěchy řadím: vítězství v kategorii a celkově 10. místo na Drásalovi (který spadal do UCI kategorie), nebo absolutní vítězství na Sahara race.

 

Podělíš se s námi o tvůj největší cyklozážitek ze sezóny 2019?
Nova cup Dolní Morava, byl to můj první takto dlouhý a těžký maraton (nakonec jsem byl na trati přes 6 hodin) a rozhodně zážitek, který nezapomenu - a to jak v dobrém, tak v špatném.Jak jsi spokojený s koly, které tě provázely sezónou 2019?
Ghost Lector:
S kolem nebyl během sezóny jediný problém. Samotný rám působil "tuhým" dojmem a kolo pod nohami odvalovalo. 
Ghost Road Rage:
Opět spokojenost, kolo se výborně ovládalo a také jsem díky němu mohl v cyklokrose poprvé ozkoušet kotoučové brzdy, které na trati otevírají nové možnosti jízdy. 

 

V následující sezóně budeš sedlat nový Lector, horkou novinku značky GHOST. Co od něj očekáváš?
Na nový Lector se velice těším, zejména pak na přepracovanou zadní stavbu, která by měla pohlcovat nárazy a lehce se tak přiblížit celoodpruženému kolu. Dále mě velice zaujal koncept teleskopické sedlovky, která je integrovaná přímo do rámu. Model, který jsem měl v loňském roce k dispozici, teleskopickou sedlovkou nedisponoval, takže se již těším, až její výhody ozkouším.GHOST team používá již mnoho let helmy Cratoni. Jak ti vyhovují?
V loňském roce jsem měl možnost ozkoušet hned 2 modely, a to C-Bolt, který mi seděl svým tvarem (helma je profilově nižší a má více větracích otvorů) a celkově jsem na helmě nenašel žádné mínusy. V druhé polovině sezóny jsem dostal přilbu Speedfighter, ta je v souladu s aktuálním trendem daleko hlubší a má méně větracích otvorů, na což jsem si chvilku zvykal a v extrémních letních teplotách je horší ventilace znát. Na druhou stranu je přilba extrémně pohodlná a nejspíše i bezpečnější.

 

A co říkáš na gripy Esi?
S Esi grips jsem maximálně spokojený, tuto značku jsem jezdil již před mým příchodem do GHOST teamu a nikdy jsem nenašel důvod, proč používat jiné gripy.

Určitě nejen nás zajímá, co plánuješ a na co se těšíš v sezóně 2020?
Na sezónu 2020 plánuji podobný závodní program, jako v jsem absolvoval v minulém roce. To znamená seriál Nova cup, Kolo pro život, popřípadě jiné maratonské závody. Již teď se těším na začátek března, kdy s týmem vyrážíme do Benidormu, což bude příjemná změna oproti aktuálním klimatickým podmínkám v České republice.

 

Co tě jako první napadne, když se řekne:

GHOST team = Dobrá parta

Pět a více hodin jízdy v kopcích = Dobrý letní švih

Den volna = Odpočinek

Hlaďák (stav organismu, kterému právě došel cukr – projevuje se třesem, ledovým potem, zvýšenou podrážděností) = Benidorm, den druhý

Jídlo = Neodmítnu

klikni pro velký obrázek