CZ SK HU

Hledání limitu aneb když vás světový šampion pozve na e-bike do Česka

Tobi Waggon a Tomáš Slavík – dva nenapravitelní dobrodruzi. Minulé léto mezi sebe přibrali Oliho Sonntaga, popadli tři Ghost E-Rioty a vyrazili hluboko do lesů České republiky. Po tři dny objevovali a prozkoumávali neznámé traily, zažívali snad nikdy nekončící akci a neskutečné přívaly adrenalinu. A co z toho zůstalo? Bezpočet vzpomínek na neuvěřitelný víkend a uvědomění, že elektrokola jsou vlastně docela cool.

 

 

Když před dvěma lety cestoval Tobi s Tomášem po Islandu, seznámil jej český biker se svým dalším koníčkem – muškařením. Od té doby spolu mnohokrát plánovali sejít se v Tomášově rodné zemi, společně si zajezdit na kole a zarybařit si. Tomáš bydlí blízko německých hranic. Samozřejmě na české straně – je velkým patriotem. Nejednou Tobimu popisoval, jak je česká krajina nádherná. Spolu strávili doslova věky hledáním několika dní, kdyby ani jeden z nich necestoval po světě, mohli se sejít a společně si odpočinout v Čechách. Letos v létě konečně nalezli víkend, kdy to vyšlo.

 

 

Aby si užili ještě více zábavy, přizval Tobi svého kamaráda Oliho – bikera, který dokáže z každého trailu vymáčknout maximum. Do starého Land Roveru s Olim naložili zbrusu nové Ghost E-Rioty a vyrazili k Tomášovi. Jestliže jim toho chce opravdu ukázat tolik, budou potřebovat hodně síly. A nic nemá tolik síly, jako dobrý e-bike!

 

Dohoda tedy byla:

3 pro bikeři
3 E-RIOT Trail pro
3 dny na českých trailech

 

Na cestě do Čech s Oliverem Sonntagem

Naložit elektrokola, vyzvednout Oliho, dorazit k Tomášovi. Tobi miluje tento typ dobrodružství!

Kvůli vytížení ze závodů neměl nikdy příležitost poznat blíže zemi, ve které se zrovna kvůli tomu či onomu šampionátu nacházel. Jednoho dne proto sbalil foťák, sebral kolo a na vlastní pěst vyrazil na cesty. Sám rozhodovat nad tím, kam pojede a kolik času tam stráví dělá Tobiho neskutečně šťastným. Především však díky této svobodě nabyl naprosto nového vztahu k cyklistice.

 

 

Možná proto si s Olim po cestě do Česka tolik povídali. Sdílí nejen společnou vášeň pro kola. Jejich životní osudy jsou rovněž velmi podobné. Oba se vypracovali z amatérů na profesionální jezdce, aby následně utekli od běžných zaměstnání a soustředili se více na cyklistiku, více na to, co je baví a naplňuje.

Oli provozuje MTB školu. Tobi neustále hovoří o tom, co mu cestování s kolem dalo, co se během něj naučil a které zkušenosti jej posunuli nejdále. Tomáš zase kromě závodění pořádá řadu MTB akcí, čímž do svého života přitahuje ještě více bikerské atmosféry.

Suma sumárum – už během cesty se s Olim shodli na tom, že ať už pro ně Tomáš chystá cokoliv, bude to jistě skvělý víkend.

 

 

Víkend na e-biku

Po víkendu na elektrokolech mohou všichni tři s jistotou prohlásit – „Sbalili jsme si sebou pořádnou sílu!“ Nemyslíme jen Tobiho spolujezdce, jimiž si byl vždy jistý, že umí šlápnout do pedálů – především se předvedla jejich nová kola E-Riot Trail pro.

Zpočátku byli na svá nová kola mírní. Brzy se však ukázalo, že žádné jemné zacházení nepotřebují. Vzhledem k tomu, že všichni tři jezdí převážně bez přípomoci elektrického motoru, zažili řadu překvapujících momentů. Každou chvíli jim unikly hlášky typu: „Nikdy jsem si ani nepomyslel, že bych mohl vyjet takový kopec!“ nebo „Tohle bych bez motoru nikdy nezvládl!“. Něco na tom bude, když taková slova vyjdou z úst světového šampiona.

 

 

Cítím se, jako by tento víkend neexistovaly žádné limity pro to, co mohu a nemohu dokázat. Jako by mě žádný trail nemohl porazit!“ zavtipkoval v jednu chvíli Oli a dodal: „Samozřejmě, že je to únavné, ale jiným způsobem. Největší motivací, abych do toho dal všechno, je pro mě dlouhá životnost baterie. Chcete, abychom otestovali, jak dlouho vydrží? Jen do toho!“ A zrychlil.

 

 

Co dodat? Chlapi tomu dali naprosto všechno. Nakonec je nelimitovaly vybité baterie, nýbrž jejich vlastní vyčerpání.

Po pivu či dvou se s úsměvem na rtech rozešli do svých domovů. Byla to jízda. Tři pro bikeři se setkali se svými novými hračkami a řádili jako děti na letním táboře. Tři dny nonstop akce.

 

 

Díky chlapi, byla to pecka. Česko, E-Riot a Ghost: Bylo nám ctí!

 

 

klikni pro velký obrázek