CZ SK HU

Isla Short. Nová posila GFRT s kouskem dobrého skotského humoru

Isla Short je novou posilou GFRT. Její jedinečný, živý projev plný skotské nátury naplnil pozitivní energií podpůrný tým i závodnice hned při prvním setkání. Co ji přivedlo do GFRT, jaké byly první tréninky a co vše o sobě prozradila?

 

 

Nově sestavený tým se sešel už před zahájením sezony a má za sebou první úspěšné tréninky. Jejich podstatnou součástí byla kromě technické jízdy zejména zábava na kole a vzájemné poznávání. „Během MTB závodů poznáte spoustu sportovců. S některými se seznámíte více, s některými méně. A někdy taková známost vede k navázání pracovního vztahu. S Islou jsme byli v kontaktu již léta. Vždy oceňovala náš přístup k věci. My jsme na druhou stranu obdivovali a respektovali její schopnost jít si až pozoruhodně lehce vlastní cestou. Teď ale došla na hranici svých limitů. Bylo pro nás naprosto přirozené začít diskuzi o možnostech případné spolupráce. Již po prvním rozhovoru jsme měli jasno – máme stejné cíle i uvažování. K vzájemné dohodě jsme se dostali opravdu rychle. Isla je renesanční člověk se silnou osobností a mimo sport se zajímá o řadu projektů, které jdou mimo něj. Nesmírně se těšíme na společnou cestu a jsme si jistí, že dohromady uděláme další krok kupředu.“ Komentoval manažer týmu Thomas Wickles první schůzky a tréninky GFRT v rámci přípravy na přicházející sezonu.

 

 

V minulosti jezdila Isla Short za mezinárodní tým. Pak se ale rozhodla jít vlastní cestou a zkusit, kam až se zvládne dostat sama. Po letech se ocitla na hranici svých možností a teď se těší na soudržnost a podporu celého týmu, která ji během sólové dráhy chyběla. “Ke GFRT mě to poslední dobou táhlo, zvláště, když jsem pozorovala, jak během závodů Světového šampionátu funguje. Lidé obklopující tým vytvořili něco velmi speciálního; prostředí vítající jedinečnost. Místo, kde závodník může růst nejen sportovně, ale také osobnostně. Byla jsem plna obdivu k závodnicím GFRT. K tomu, jak se dokáží konzistentně umisťovat na předních místech tabulky, k vzájemné podpoře, kterou si poskytují. To dokazuje, že prostředí, které GFRT vytvořil funguje. Cítím se velmi poctěna, že můžu být jeho součástí. Je velmi vzácné najít tým, který je tak perfektně vybavený a zároveň dokáže mít ke svým závodnicím opravdu lidský přístup. Je toho tolik, na co se v novém roce těším; neuvěřitelná parta lidí, se kterými můžeme společně sdílet své úspěchy, velké obětí, když věci nejdou podle plánu a na prostředí, ve kterém se cítím dobře, plně podporována a plná čerstvé energie, což mi umožní dosáhnout mých cílů.

 

   

 

Co dále nám o sobě a své cestě za cyklistickým snem Isla prozradila?

Jízda na kole byla nedílnou součástí mého dětství. Mé cyklistické dobrodružství začalo na zadním sedadle tandemového kola či na trojkolce, když jsme s rodiči a sourozenci cestovali po Skotsku i Evropě. Jako teenager jsem na hudební škole studovala hru na harfu a klavír několik let, než jsem objevila, že pohyb v divočině mě naplňuje daleko více. Existuje nepopiratelné spojení mezi pohodou, duševním zdravím a pobytem v přírodě. Mám opravdové štěstí, že se pobytem venku mohu živit.

 

Mám dojem, že nadání pro cyklistiku jsem v sobě objevila již v raném věku. Po váhání a vnitřním zápasu při hledání koníčka jsem už v dětství po nasednutí na kolo cítila, že jsem našla svou vášeň i stejně naladěné přátele.

 

Jako teenager jsem závodila na úrovni nejvyšší mezinárodní soutěže bez hlubšího uvažování, co to pro mou budoucnost může znamenat doopravdy.

 

   

 

Má cesta závodním světem je silně organická. Stačí se podívat 10 let dozadu. Vždy si s podivem uvědomím, jak neuvěřitelná, dobrodružná a plná historek moje cyklistická kariéra je. Jsem vděčná za to, že mám práci, kterou miluji.

 

Jako závodnice Světového poháru U23 jsem nabyla povědomí o tom, čeho bych mohla dosáhnout pravidelným umisťováním v TOP10, ale dvě čtvrtá místa mi způsobila hlad po něčem větším.

 

Během prvních čtyř let v kategorii Elite jsem se s šesti umístěními v TOP15 Světového poháru vyprofilovala jako závodník s velkým potenciálem. Nejlepší den mé kariéry se odehrál v Leongangu roku 2020 (5 místo na XC Světovém šampionátu v kategorii Elite).

 

Vím, že mé dosavadní úspěchy ještě plně neodráží můj potenciál. Jsem hrdá na svou skvělou výchozí pozici a na to, že na jeho naplnění mohu pracovat v tak skvělém týmu, jako je GFRT.

 

   

 

Sezona 2023 začíná v květnu na osmi dobře známých trasách. Otevření sezony se odehraje v Novém Městě na Moravě v České republice. Další pět závodů se odehraje v Evropě a dva další v Severní Americe. Pro tým začne sezona v polovině ledna v Jižní Africe. Poté, co spolu stráví několik dní, se zúčastní prvních přípravných soutěží.

klikni pro velký obrázek