CZ SK HU

Jeroen van Eck: E-MTB je budoucnost

Novou posilou GHOST Racing Teamu se stal 29letý Nizozemec Jeroen van Eck. Jako doma se cítí v disciplínách E-MTB a XC Eliminator, ve kterých patří mezi nejlepší jezdce na světě. Získal v nich řadu mezinárodních titulů a již dvakrát vyhrál Světový pohár UCI.

 

 

Mezi prvními se zhlédl ve vznikající disciplíně E-MTB a roku 2021 vyhrál svůj první Světový pohár UCI. V nejbližších letech se plánuje zaměřit právě na E-MTB. V jeho očích se totiž jedná o budoucnost cyklistiky.

 

         

 

Jsem odhodlán dosáhnout ve sportu co nejvýše a zachovat si při tom profesionálního ducha. Pracuji na tom velmi systematicky, se smyslem pro detail a snažím se dosáhnout co nejlepších výsledků. Neustále hledám nové příležitosti, cesty a způsoby, jak se co nejvíce zlepšit, abych se v cyklistice posunul na nejvyšší možnou úroveň. Jsem průkopník. Nebojím se zkoušet nové věci i disciplíny, přičemž mi velmi dobře slouží moje „out of the box“ myšlení.

 


 

Proč E-MTB?

Jízda na E-MTB může být technicky i fyzicky náročná. Elektrická přípomoc však umožňuje zdolat traily či překážky, na které jste byli před E-MTB krátcí. Díky tomu můžete objevovat místa, na která byste se na kole nikdy nedostali, nebo alespoň byste se na ně nedostali za den. Chci inspirovat i ostatní a ukázat, že jízda na E-MTB může být nejen zábavná, ale také technická, fyzicky náročná a především dobrodružná. Jsem maximálně nadšený a těším se, až budeme takto inspirovat lidi spolu s GHOST.

 

 

Jeroenovým současným cílem je vypracovat se z jednoho z nejlepších talentů na světě na špičkového sportovce. Dosažení tohoto cíle je jeho velkým snem na němž usilovně pracuje.

 

Od prvního setkání s lidmi z Ghost jsem se cítil mezi svými. Doslova jako mezi rodinou. Každý je tady velmi dobře informovaný a skvělý v tom, co dělá. Rozdíl od ostatních týmů je ale ve velmi osobním přístupu. Když tento pocit zkombinuji s originálními technologiemi Ghost a jejich vyváženou flotilou kol – neskutečně se těším na následující roky. Pojďme posouvat hranice společně!

 

         

 

Kromě cyklistiky miluje Jeroen kávu, vaření a rád si užívá společné večeře s přáteli i rodinou. Také jej baví učit se novým věcem a objevovat neznámá místa, ideálně po boku své přítelkyně.

 


Úspěchy Jeroena van Ecka

 

Eliminator
Dvojnásobný celkový vítěz Světového poháru (2018/2021)
Druhé místo na světovém šampionátu (2021)
Dvojnásobný vítěz evropského šampionátu (2015/2021)
Čtyřnásobný šampion Nizozemska

 

E-MTB
Vítěz Světového poháru v Gironě (2021)
Čtvrté místo Světového poháru v celkovém bodování (2021)
Sedmé místo na Světovém šampionátu (2020)
Nizozemský šampion (2019)


Jeroenovo kolo

 

klikni pro velký obrázek