CZ SK HU

NOVINKA 2021: Lector FS, celoodpružený bratr kontroverzního hardtailu

Oficiálně o něm nikdo nevěděl a už měl na kontě 3 pódia z mezinárodních závodů. Řeč je o novém Lectoru FS, který si teprve nedávno odbyl svou mediální premiéru. Jaký je celoodpružený bratr loňské novinky, která svou revoluční zadní stavbou budila mezi bikery nemalé kontroverze?

 

Medaile Anny Terpstry
Spekulace o nové zbrani v arzenálu Ghost v podobě nového celoodpruženého závodního XC biku započala Anne Teprstra, která se na jaře začala objevovat na úplně novém stroji. Ghost o biku mlčel, ale fanouškům značky bylo jasné, že Němci mají na novou sezónu nachystáno něco velkého.

 

Anne Terpstra na novém Lectorovi

 

Teď už je to oficiální – v roce 2021 bude mít ikona hardtailu Lector po boku našlapaný závodní celoodpružený model, který již ve svých prvních závodech splnil všechna očekávání svých konstruktérů.

 

Na světovém poháru v Novém Městě v říjnu 2020 skončila Anne Terpstra z týmu GHOST Factory Racing s novým Lector FS druhá a jen o týden později získala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy ve Švýcarsku.

 

Lector FS zblízka
„Lectoří“ rukopis lze u nového fullu vyčíst především z profilů hlavních trubek předního trojúhelníku. Oba modely, jak hardtail, tak celopéro, navíc spadají pod koncept SUPERFIT, což znamená, že geometrie rámu vznikala na základě desítek tisíc biometrických údajů nejrůznějších jezdců.

 

Detail Lector FS

   

Lector FS ve všech verzích bude k dostání jen v karbonu. A týká se to jak předního rámového trojúhelníku, tak zadní stavby. Ta je založená na principu Virual Pivot a slibuje bezkonkurenční jízdní vlastnosti. Tlumení zajištují dvě jednodílná karbonová vahadla a tlumič umístěný inverzně svisle v rámu před sedlovou trubkou. Vidlici i zadní tlumič lze uzamykat z řídítek.

 

Detail Lector FS

 

Všechny verze nového celopéra stojí na 29" kolech s kombinací zdvihů 120 mm vpředu a 115 mm vzadu u modelů M, L a XL. Dvě nejmenší velikosti XS a S mají zmenšené zdvihy na hodnoty 100 mm – vidlice, 107 mm – tlumič.

 

 

Lectro FS bude dostupný v 5 úrovních výbavy – Essential, Universal, Advanced, PRO a World Cup. Základní „efesko“ startuje na 99 990 Kč a nabídne odpružení Fox Performance a mix Shimana Deore s XT. Nejvyšší verze Lectoru FS s označením World Cup si vysloužila top SID jednotky Rock Shox, sadu Sram XX1 AXS a cenovku s hodnotou 199 990 Kč.

 

Ghost Lector FS

Ghost Lector FS

klikni pro velký obrázek