CZ SK HU

Ohlédnutí se za sezónou 2021 GHOST Factory Racing týmu

GHOST Factory Racing Team má za sebou skvělou sezónu. V řadě sportovních úspěchů vyniká především opětovné získání prvního místa v bodování týmů, na kterém se GFRT umístil po zdárném dokončení XCC a XCO závodů, které vyvrcholily ve Snowshoe v Západní Virginii. Sportovní úspěchy však nebyly to jediné, díky čemuž se pro spolupráci podařilo loni získat prestižní společnost Maloja.

 

„Během let si GFRT dokázal vybudovat skvělou reputaci a vždy vynikal jedinečným týmovým duchem. Tyto charakteristiky jsou pro nás zvláště důležité. Popravdě se jedná o základní stavební kámen naší týmové filozofie, a pokud s ním dokážeme být i úspěšní, tím lépe! Naši partneři i sponzoři to vnímají a vyznávají stejné hodnoty. Proto si rozumíme a ceníme si sebe navzájem,“ podotkl týmový manažer Thomas Wickles.

 

Po vítězném roce 2019, kdy GFRT poprvé v historii vyhrál v celoročním bodování týmů, přišel koronavirový rok 2020. V důsledku pandemické situace docházelo k rušení závodů, což nutně vedlo k odstoupení od celkového hodnocení týmů.

 

Ghost Factory racing team

 

„To bylo našim týmovým cílem už roky – abychom všechny společně stály na stupních vítězů a vyhrály bodování týmů. V roce 2019 jsme to dokázaly na každém závodě – jasně, totálně šílené a unikátní! Naopak rok 2021 pro nás nezačal zrovna šťastně. Zvláště, když Nadine vypadla kvůli zlomené noze a celý tým byl v té době velmi pozadu za ostatními. Nicméně ve Snowshoe vyšlo všechno perfektně. Nicole startovala z první řady, Nadine zvládla poprvé ve své kariéře finišovat mezi TOP10 a já se poprvé v životě postavila na stupínek vítězů v závěru sezóny. Společně jsme se tak staly nejlepším týmem dne, a dokonce i roku. Nic není nemožné, a jsme šťastné, že si sílu těchto okamžiků bereme s sebou do nového roku!“ Hodnotí sezónu 2021 Anne Terpstra.

 

Do týmu také minulý rok přibyla nová závodnice, Finja Lipp. Ta bude jedinou jezdkyní GFRT pod 23 let, zatímco se Caroline Bohé zařadí k závodnicím Elite kategorie Nadine Rieder, Anne Terpstra a Nicole Koller v disciplínách short track a cross country. „Bylo naprosto skvělé pozorovat ty tři během závodu ve Snowshoe, kdy jely prvních pár kol za sebou jako lokomotiva GHOST. Už se nemůžu dočkat až budeme spolu na Word Cupu. Pevně doufám, že se nám jednou či dvakrát podaří závodit společně!“ vzhlíží k nastávající sezóně a nové výzvě Caroline Bohé.

 

Jezdkyně GFRT můžete sledovat na jejich instagramu:

@AnneTerpstra

@CarolineBohe

@FinjaLipp

@NadineRieder

@NicoleKoller

 

klikni pro velký obrázek