CZ SK HU

Slavík vítězí v Praze a bere celkový titul Downmall Tour Champion

Nejočekávanější zastávkou celé Downmall Tour je finálové kolo v Praze a to hned z několika zásadních důvodů. Nejdelší trať, největší množství diváků, největší množství riderů a v neposlední řadě dvojité body! Za skvělé atmosféry, kdy diváci hnali svým hlasem jezdce do cíle zalítl nejrychlejší čas Tomáš Slavík, který se jediný dostal pod hranici 40 vteřin! Slavík chyběl na prvním závodě v Essenu, ale díky dvojitým bodům bere i s absencí na jednom závodě celkové 1.místo na Downmall Tour 2018!

 

“Někdy by si mohl člověk mohl říct, že jsou závody v obchoďáku už hodně stereotypní, ale když přijde řeč na Prahu, tak se bavíme úplně o jiným světě. Na finálové kolo v Praze jsem se těšil prakticky od začátku Tour a tento závod má pro mě větší hodnotu jak ze závodního, tak osobního úhlu pohledu… doma je doma! Co se týče samotného závodu, tak na trati bylo pár nových překážek, který to udělaly zase trochu zajímavější a mimo to letos trať extrémně klouzala. Trendem posledních závodů se stává, že taháme strašně moc lepidla na pláštích, ale když se tím pak zapatlá celá trať, tak lepidlo na lepidlu prostě nedrží. Proto jsme mohli vidět ve finále poměrně divoký jízdy a ani já jsem nejel bez chyby. Vlastně jsem si myslel, že po první zatáčce jsem vše ztratil, ale zbytek jsem hodně zmáčkl a jedinej jsem se dostal pod 40 vteřin a bral první flek. Měl jsem z toho fakt radost, protože se mi poslední 2 roky díky těmto chybám v Praze nepodařilo vyhrát. Nakonec díky dvojitým bodům beru i celkové vítězství a to už je jen taková třešnička na dortu. Downmall Tour je za námi, díky všem za skvělou atmosféru a především jablonecký partě, která nás přijela podpořit! Mysleli jsme, že ohluchnem když jsme kolem Vás projížděli… a to je správně! :) Díky moc všem! “ Sdělil Slavík.

 

 

Nyní se Tomáš již začíná připravovat na Crankworx World Tour, která startuje za 14 dní na Novém Zélandu, kde se Slavík zúčastní celkem čtyř závodů: Dual Slalom, Air DH, Pumptrack a Speed n Style.

 

www.tomasslavik.com
www.facebook.com/tomslavik63
www.instagram.com/tomasslavik63

klikni pro velký obrázek