CZ SK HU

Tomáš Slavík je MISTR ČR v městském sjezdu

Na velké mezinárodní sportovní akce si musíme ještě chvilku počkat a tak první závod od karantény byl pro Tomáše Slavíka Mistrovství ČR v městském sjezdu UL - LET v Ústí nad Labem. Místo lesních kořenů beton, místo kliček mezi stromy ladné průjezdy městskými nástrahami a šílená rychlost. Jak dopadlo letošní Mistrovství ČR v downtownu? Tomáš Slavík vzal roli favorita zodpovedně, dokázal v obou finálových jízdách zvítězit větším rozdílem než 2 vteřiny a stal se tak novopečeným mistrem ČR v této adrenalinové disciplíně!

 

“Nikdy jsem se ještě MČR v městským sjezdu nezúčastnil, ačkoliv mám za sebou jinak poměrně pestrou historii v této disciplíně. Musím říct, že jsem se strašně těšil nejen z důvodu, že jsem kvůli pandemii dlouho nezávodil, ale taky z důvodu, že budu závodit po strašně dlouhé době na domácí půdě. Trať vypadala zajímavě, měla svoje specifika a to mě hodně baví, když můžu ladit kolo, pláště a další věci, které by mě mohly zrychlit. Role favorita je vždycky trochu náročnější než být černý kůň závodu, ale i tak jsem si užíval doslova každý metr tratě a hrozně mě celej víkend bavil… a to je někdy ještě důležitější než samotnej výsledek. Ostatní kluci letěli taky parádně a bylo fajn porovnat síly. Obě závodní jízdy jsem zajel poměrně vyrovnaně s náskokem víc než 2 vteřiny, takže z moji strany jsem s výkonem spokojenej. Strašně rád jsem potkal všechny kamarády, závoďáky a fanoušky! Chybělo mi to fakt moc! Díky všem a především organizátorům za parádně zvládnutou akci! “ 

 

 

Další závod, který čeká Tomáše je Euro 4X Series 25.7. v Dobřanech, kde se potká většina evropských fourcross riderů na náročné trati poblíž Plzně. Budeme Vás informovat.

Zdroj: Tisková zpráva

klikni pro velký obrázek