CZ SK HU

Tomáš Slavík na Crankworx Innsbruck

Prvním mezinárodním eventem na světové úrovni po více než šesti měsících měl být Crankworx Innsbruck. Do poslední chvíle nikdo nevěřil, že se odjede. Za striktních podmínek a bez diváků dostal nakonec Crankworx Innsbruck zelenou a Tomáš Slavík vyrazil směr Rakousko.

 

“Upřímně jsem kvůli aktuální situací v Evropě nevěřil, že se Innsbruck odjede. Mám strašnou radost, že se to podařilo, i když za takto striktních podmínek a bez diváků. Nikdo nevěděl, co od toho čekat. Byl to fakt nezvyk. Okolo tratě nikdo, na startu ti nejrychlejší střelci a chvilkama jsem si připadal, jak na lokálním tréninku za barákem… S tím rozdílem, že člověk závodí proti těm nejrychlejším na světě a musí jet úplnou hranu," popisuje atmosféru závodu Tomáš Slavík.

 

Tomáš Slavík v Innsbrucku

 

"Ve finále jsem byl mile překvapenej z celkové atmosféry tohoto eventu, stejně jako další závodníci. Bylo to hodně vyklidněný. V pumptracku probíhal v tréninkách jam, v dualu jsme všichni společně probírali stopy a smáli se tomu a nikdo vlastně vůbec nestresoval. Bylo to, jak setkání kamarádů a přátelskej pojezd, ale před kamerama vysílanej do celýho světa. A ono to bylo správně. Někdy to i na akcích takových rozměrů není o výsledcích ani nejrychlejších časech, ale o tom vrátit se zpět ke svým kořenům, uvědomit si, kvůli čemu jsme vlastně začali jezdit na kole... Kvůli zábavě, kterou sdílíme společně s dalšíma kámošema. O tom je celý ježdění na kole. V těchto “zvláštních” časech to potřebujem ještě víc, než jindy a chtěl bych tím poděkovat organizátorům Crankworx, kteří vložili veškerou snahu do toho, aby se závod i za těchto podmínek odjel. Musím říct, že jsme si to všichni fakt užili," ohlíží se za závodem Tomáš.

 

Tomáš Slavík v Innsbrucku

 

V Innsbrucku nakonec Tomáš vybojoval 5. místo v Pumptracku a 9. místo v Dual Slalomu, což jak sám řekl, nejsou výsledky, pro které si přijel. "Domů si odvážím víc než “jen” výsledky, mnohem víc... skvělej pocit a motivaci,“ hodnotí letošní Crankworx Tomáš.

 

Tomáš Slavík v Innsbrucku

 

V následujících měsících ho čekají pouze menší lokální akce, ale přesně na tohle "okurkové období" chystá Tomáš s týmem spoustu materiálu. Tím hlavním bude video projekt, na kterém maká už přes rok! Máme se na co těšit! Pro více informací sledujte Tomáše Slavíka na sociálních sítích, ať jste v obraze.

 

Foto: Boris Beyer, Marko Magister 

klikni pro velký obrázek