CZ SK HU

Tomáš Slavík znovu králem Mad of Lake

Itálie, 10 dubna 2022: Tomáš Slavík se stal opět králem Mad of Lake. Úřadující čtyřnásobný světový šampion tak potvrdil své vítězství na tomto šíleném městském downhillu u jezera Garda z roku 2019. Nejrychlejší ze všech byl jak na ranní kvalifikaci, tak při odpolední soutěži. Podívejte se na závod jeho očima!

 

 

Pětatřicetiletý český sportovec je doslova ikonou disciplíny. Na jedinečné trati v italském městečku Toscano Maderno se proměnil v opravdový blesk. Trasa dlouhá 1,6 km začíná na vrcholu Montemaderno v 318 m n. m. a prudce sestupuje k zálivu na náměstí San Marco, které se nachází v 86 m n. m. Převýšení 232 metrů plné skoků, parabol a dalších náročných překážek zvládl Tomáš Slavík v neuvěřitelném čase 2:21,254.

 

 

Druhé místo obsadila další legenda downhillu – Francouz Anthony Vidal, vicemistr světového poháru v downhillu z roku 2019, který závod dokončil s časem 2:33,840. Jako třetí se s 2:35,111 minutami umístil první z Italů – Cristoph Moser ze jižního Tyrolska, který byl loni druhý.

 

 

Mad of Lake se konal již posedmé. Přestože začínal jako lokální závod, stal se časem jednou z nejdůležitějších událostí roku. Dnes je již klasickým otvírákem sezony downhillu nejen v Itálii, nýbrž na celém světě.

 

 

Je to nejšílenější závod v městském downhillu, na jakém jsem kdy v Evropě startoval.“ Popsal Mad of Lake jasně a stručně Tomáš Slavík.

 

klikni pro velký obrázek