CZ SK HU

Úspěšný víkend! Michal Prokop, Andrea Drengubáková i Barča Průdková na stupních vítězů

Druhý červnový víkend byl úspěšný hned pro tři tváře Ghostu. Michal Prokop ovládl první kolo Alpine Enduro série, Andrea Drengubáková pak Qayron Enduro Race Zadov, kde jí na stupních vítězů dělala společnost Barča Průdková. Ta na svém prvním Enduro závodě brala stříbro.

 

Michal Prokop potvrdil skvělou formu v prvním kole Alpine Enduro série

 

První kolo Alpine Enduro série se odehrálo na kopcích v oblasti Molveno-Paganella a nabízelo závodníkům úžasné pohledy nejen na ledovcové jezero Lago di Molveno, ale dokonce i pohled na nedaleké Lago di Garda. Místní traily byly namotané ve vysokohorském prostředí, start jednotlivých erzet byl ve výšce 2000 metrů nad mořem. Počasí závodníkům tentokrát přálo, slunečno bylo po celý víkend.

 

"Tento formát závodu se mi líbí. Dva dny závodění + prolog a jeden den na trénink. Takže vlastně není možné natrénovat komplet erzety a něco musíte jet “na oči”. Erzety byly hodně technické, ale nechyběla ani místa s úžasným flow, switchbacky a velmi nepříjemné kořenové pasáže. Během víkendu díky hodně technicky náročným erzetám mělo několik dobrých riderů technické problémy. Největší favorit Gusti Wildhaber dojížděl čtvrtou erzetu na prázdném kole a já jsem v páté erzetě utrhl přehazovačku, takže jsem střídal běh s jízdou na kole. Nakonec po osmi měřených erzetách to dalo celkové první místo.” Shrnul první kolo Alpine Enduro série Michal Prokop.

 

Michal Prokop - Ghost

Michal Prokop - Ghost - Alpine Enduro Race

 

Qayron Enduro Race Zadov v neděli ovládly ženy na Ghostech

 

Jak závod hodnotí vítězka Andrea Drengubáková?

 

"Zadov obnášel šlapání, techniku, ale tentokrát i trochu "skákacího umu" nejen na legendárním skoku Temelín, ale také například ze zídky, kde mě na rovinatém dopadu krásně podržel Ghost Framr a tvrdý náraz ztlumil prakticky za mě. Konečně tak v letošní enduroserii cinklo 1. místo!
P. S. první dvě místa obsadil na enduroserii Ghost, já na Framru a Barča Průdková na Slamru. Asi dobrá značka! "

 

Andrea Drengubáková, Barča Průdková - Ghost

Andrea Drengubáková - Ghost - Enduro race

 

Všem moc gratulujeme a děkujeme!

klikni pro velký obrázek