CZ SK HU

Závodní český tým Ghost Team pokračuje i nadále.

Novinky na nadcházející sezónu 2018 představil manažér týmu Honza Hruška.

 

 

Jak se připravujete na sezónu?

Zimní příprava je časově mnohem náročnější a v kombinaci s počasím a dalšími povinnostmi mají závodníci o zábavu postaráno. Ke konci února je v plánu především pro "elitní část" týmu soustředění ve španělském Benidormu. Letos tam budeme měsíc v kuse. Považuji to za dostatečný prostor, aby se závodníci dostatečně rozjezdili, prohřáli, opálili a odpočinuli od starostí každodenních dnů. Osobně to nenazývám soustředěním, ale spíše zahraničním pobytem. Není to o tom každý den bušit kilometry, ale jedeme běžný režim jako doma a rozhodně tam neplatí takové to klasické rčení „moc drahé na den volna“. Naopak jsem vždy rád, když si tým najde čas na volno a třeba i společně stráví den na pláži. 

 

Partneři zůstávají?

Dlouhodobá spolupráce je pro mě naprosto klíčová a dává oběma stranám větší možnost využít partnerství na maximum. Proto jsem velmi rád, že z partnerů s námi pokračují takřka všichni. Titulární partner GHOST se nemění, tím pádem ani značka kol, které nás opět spolehlivě povezou. Stejně tak zůstávají hlavní partneři jako Mitas, Kalas, Fastport a nově i VoZP. Některá jednání ještě nejsou u konce, takže je možné, že přijdou i další… Dál nás podporují i značky jako GOLDfren, Crono, Cratoni, SuperB, Gatorade a další, kterých si také velice vážím. Všeobecně mohu tvrdit a jsem za to rád, že je tým spojován s prémiovými značkami, o které se dá opřít a spolehnout se na ně.

Bohužel v sezoně 2018 už nebude partnerem Nilfisk, který několik let významně pomohl posunout tým dál a za to mu i touto cestou děkuji a věřím, že jsme splnili, co od spolupráce očekával. 

 

Budou změny v kádru?

Ano. V "dámské elitě" nám zůstávají pouze dvě zástupkyně něžného pohlaví, Lenka Fridrichová a Vendy Kuntová. Zuzka (Wernerová) Hrušková si dává pauzu v podobě mateřské dovolené (je třeba posílit tým juniorů). A i nadále v tomto směru pokukuji po další dámské posile. "Pánská elita" se rozrůstá o další členy týmu, Milan Vopat, Lukáš Kunt a David Dvořák. Lídrem zůstává Michal Kaněra. Opustil nás Adam Lavička. Máme i obrovskou skupinu "hobby" členů a dětí, kteří se i nadále rozrůstají a dodávají týmu velmi přátelskou atmosféru. Jsme jedna velká rodina. 

 

Jaké máš s týmem ambice pro letošní sezónu?

Ambice pro tuto sezónu jsou podobné jako v předchozích letech. Mohu slíbit, že se něco vyhraje a snad toho bude dost, ale především bych chtěl, abychom byli vidět. To je pro mě hlavní prioritou. Často se totiž stává, že pokud nezaujmete, tak se ztrácíte ve stínu ostatních.

V každém případě očekávám, že budeme bojovat o celkové pořadí v cyklistickém seriálu Nova Cup a Kolo pro život . Na Český pohár MTB jedeme s ambicí vyhrát.

 

A hlavně bych si přál, aby nás to všechny bavilo, protože o tom to je!

klikni pro velký obrázek