CZ SK HU

Závodníci z českého týmu GHOST na NOVA CUP 2017 "zaváleli"

Nova Cup je seriál maratonů horských kol, který je rozdělen na 6 závodů a jeden exhibiční závod. Maratony na horských kolech se odehrávaly z velké části v terénu. Délka tras je stanovená od 60 kilometrů a více. Přečtěte si finální hodnocení tohoto seriálu závodů od manažera týmu Jana Hrušky.

 

"Gočárovy schody máme za sebou a tím končí i celý seriál Nova Cup 2017. Tato exhibice již nijak nezměnila pořadí v seriálu. Co jsem si za celý rok urvali, to máme. Naše účast byla opět hojná co se dětí a hobby týmu týká. Jen v Elitě došlo, a to opravdu v poslední chvíli k oslabení. Hrušku (tedy mě) den před závodem podržela v posteli střevní viróza (zřejmě starťáček) a Vendy Kuntové posunuli start cyklokrosu v Lounech (český pohár CX). Nicméně Michal Kaněra si ve slušné konkurenci vydrnkal pěknou bramboru a Lenka Fridrichová měla po slibném začátku nešťastnou kolizi na přejezdu auta.

 

Celkově Nova Cup 2017 byl pro tým seriál, kde chtěl být vidět a to pokud možno v kvantitě i kvalitě. Myslím si, že se to povedlo. Hobby část týmu se masivně účastnila každého závodu a bylo pravidlem že nestačily ani týmové věšáky na kola, jak byl doslova obléhaný týmový stan davem "Ghosťáků", kteří navíc ještě i dokázali vybojovat spoustu medailí ve svých kategoriích. Ghost Junior team byla kapitola sama pro sebe. V každém závodě naprostá dominance červenobílé, která byla doslova dobíječka baterek pro všechny přítomné. Za to bych jim rád všem poděkoval. 

 

Elitní část týmu se musela poprat se soupeři  i s extrémní tratí v Harrachově, která výrazně zamíchala celkovým pořadím. Michal Kaněra se snažil hájit naše barvy seč to šlo a nakonec vybojoval pěkné druhé místo. Na závěr naše elitní holky, které málokdy mezi sebe pustily soupěřky. Vendy Kuntová vyhrála několik závodů. Lenka Fridrichová sbírala poctivě body a v celkovém pořadí vystoupala na bednu nejvyšší. Zuzka Hrušková jim často dělala společnost na stupních vítězů.

 

Takže za rok se zase uvidíme na Nova Cup 2018."

Za Ghost Team Jan Hruška.

 

Fotografie: POKE foto

klikni pro velký obrázek